Important Information Block (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: None
id: Tiada

en: Center
id: Tengah

en: Container
id: Kontainer

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Top
id: Atas

en: Icon
id: Ikon

en: Display
id: Tampilan

en: Text
id: Teks

en: Theme
id: Tema

en: Block
id: Blok

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: Table
id: Tabel

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Color
id: Warna

en: Position
id: Posisi

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Alignment
id: Perataan

en: Fixed
id: Tetap

en: Selector
id: Pemilih

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Style
id: Gaya

en: Expand
id: Perluas

en: Update settings
id: Pengaturan pembaruan

en: Inherit
id: Menginduk

en: Collapse
id: Kempiskan

en: Headings
id: Judul
