Important Information Block (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: None
fa: هیچ

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: Block
fa: قالبک

en: Bottom
fa: پایین

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: General
fa: عمومی

en: Table
fa: جدول

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Color
fa: رنگ

en: Position
fa: موقعیت

en: Default language
fa: زبانپیشفرض

en: Hidden
fa: پنهان

en: Alignment
fa: تراز

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Style
fa: اصلوب

en: Collapse
fa: افتاده
