Important Information Block (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (33 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Edit
gl: Editar

en: Types
gl: Tipos

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Continue
gl: Continuar

en: Created
gl: Creado

en: Published
gl: Publicado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Configuration
gl: Configuración

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: published
gl: publicado

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: not published
gl: non publicado

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: Publish
gl: Publicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Draft
gl: Borrador

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Current revision
gl: Revisión actual
