Important Information Block (8.x-1.3) - en to ps translation catalogue (14 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Edit
ps: سمون

en: Types
ps: ډولونه

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: ID
ps: پېژند

en: Continue
ps: دوام

en: Revisions
ps: بياكتنې

en: Configuration
ps: سازول

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: published
ps: خپاره شوي

en: Revision
ps: بياكتون

en: About
ps: په اړه
