Important Information Block (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Top
nl: Bovenaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: Display
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: Block
nl: Blok

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: General
nl: Algemeen

en: Border
nl: Rand

en: Table
nl: Tabel

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Position
nl: Positie

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Fixed
nl: Vast

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Style
nl: Stijl

en: Font color
nl: Tekstkleur

en: Double
nl: Dubbel

en: Relative
nl: Relatief

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Import settings
nl: Instellingen importeren

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Expand
nl: Uitklappen

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Font family
nl: Fontfamilie

en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

en: Margin
nl: Marge

en: Update settings
nl: Update-instellingen

en: Inherit
nl: Overnemen

en: Lowercase
nl: Kleine letter

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Max width
nl: Maximale breedte

en: Collapse
nl: Inklappen

en: Icon color
nl: Pictogramkleur

en: Action links
nl: Actielinks

en: Headings
nl: Koppen

en: Initial
nl: Initieel
