Impression (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: View
da: Vis

en: 1 hour
da: 1 time

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: 1 day
da: 1 dag

en: Domain
da: Domæne

en: Other
da: Anden

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Changed
da: Ændret

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: 1 week
da: 1 uge

en: Language code
da: Sprogkode

en: Administer settings
da: Administrér indstillinger
