Drupal Improvements (2.1.0) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Block title
bn: ব্লক শিরোনাম

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: none
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: All
bn: সমস্ত

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
