Drupal Improvements (3.0.0) - en to ne translation catalogue (31 entries)

en: Forms
ne: फारमहरु

en: E-mail
ne: ई-मेल

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Item
ne: वस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: List
ne: सूचि

en: Subject
ne: विषय

en: Language
ne: भाषा

en: Action
ne: कारवाही

en: Block title
ne: ब्लकको शीर्षक

en: No
ne: हुँदैन

en: File
ne: फ़ाइल

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Message
ne: सन्देश

en: none
ne: कुनै पनि होइन

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: View
ne: दृश्य

en: Visible
ne: दृश्यात्मक

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Custom
ne: मनचाहिदो

en: Field name
ne: क्षेत्र को नाम

en: Items
ne: बस्तुहरु

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Scale
ne: नाप

en: Minimum
ne: न्युनतम

en: Route
ne: मार्ग
