Drupal Improvements (3.0.0) - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Item
pl: Element

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Language
pl: Język

en: Action
pl: Akcja

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: No
pl: Nie

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Message
pl: Wiadomość

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Views
pl: Widoki

en: View
pl: Widok

en: Visible
pl: Widoczny

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Custom
pl: Własne

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Items
pl: Elementy

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skala

en: Terms
pl: Terminy

en: Example
pl: Przykład

en: Method
pl: Metoda

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: in
pl: wśród

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: E-mail subject
pl: Temat wiadomości e-mail

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: Edit content
pl: Edycja zawartości

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Step
pl: Krok

en: Route
pl: Trasa

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Minimum value
pl: Minimalna wartość

en: Maximum value
pl: Maksymalna wartość

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: Form title
pl: Tytuł formularza

en: HTML attributes
pl: Atrybuty HTML

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Thousand marker
pl: Separator tysięcy

en: Display prefix and suffix.
pl: Pokazuj przedrostek i przyrostek.

en: Trim length
pl: Długość przyciętego tekstu

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Nothing
pl: Niczego

en: Required fields
pl: Pola wymagane

en: Hide label
pl: Ukryj etykietę

en: Replace tokens
pl: Podmień wzorce

en: Link to entity
pl: Odnośnik do encji

en: Third party settings
pl: Ustawienia obce

en: Breakpoint group
pl: Grupa breakpoint

en: Visually Hidden
pl: Niewidoczny

en: Link to the entity
pl: Odnośnik do encji

en: Separate multiple classes by spaces.
pl: Oddziel spacjami nazwy wielu klas

en: Commented entity
pl: Skomentowana encja
