Invoicing Mexican Sales (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: You are not authorized to access this page.
id: Anda tidak diotorisasi untuk mengakses halaman ini.

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Details
id: Rincian

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Cron settings
id: Pengaturan cron

en: Hour
id: Jam

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Postal Code
id: Kode Pos

en: Tax
id: Pajak

en: Total price
id: Total harga

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran
