Invoicing Mexican Sales (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Total
it: Totale

en: You are not authorized to access this page.
it: Non sei autorizzato ad accedere a questa pagina.

en: Email
it: E-mail

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Filter
it: Filtra

en: Details
it: Dettagli

en: Invoice
it: Fattura

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Cron settings
it: Impostazioni cron

en: Hour
it: Ora

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Plan
it: Piano

en: Purchase date
it: Data di acquisto

en: Tax
it: Imposta

en: City name
it: Città

en: Total price
it: Prezzo totale

en: An error has occurred.
it: Si è verificato un errore.

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento
