Invoicing Mexican Sales (1.0.0-alpha4) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: No data
de: Keine Daten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Total
de: Gesamt

en: You are not authorized to access this page.
de: Sie haben keine Zugriffsberechtigung für diese Seite.

en: Email
de: E-Mail

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Invoice
de: Rechnung

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Cron settings
de: Cron-Einstellungen

en: Street Name
de: Straßenname

en: Hour
de: Stunde

en: State name
de: Statusname

en: Payment method
de: Zahlungsmethode

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Series
de: Datenreihe

en: Plan
de: Planung

en: Receipt
de: Bestätigung

en: Tax
de: Steuer

en: City name
de: Ort

en: Total price
de: Gesamtsumme

en: An error has occurred.
de: Es ist ein Fehler aufgetreten.

en: Payment Method
de: Zahlungsmethode

en: Billing
de: Abrechnung

en: Payment type
de: Zahlungsart

en: Api Key
de: API Schlüssel

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Event ID
de: Ereignis-ID

en: Generate invoice
de: Rechnung erstellen

en: Address information
de: Adressinformation
