Indeed Search (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Date
sv: Datum

en: Location
sv: Plats

en: New Zealand
sv: Nya Zeeland

en: Brazil
sv: Brasilien

en: Poland
sv: Polen

en: Turkey
sv: Turkiet

en: Germany
sv: Tyskland

en: Australia
sv: Australien

en: Austria
sv: Österrike

en: Belgium
sv: Belgien

en: Canada
sv: Kanada

en: China
sv: Kina

en: Czech Republic
sv: Tjeckien

en: Denmark
sv: Danmark

en: France
sv: Frankrike

en: Greece
sv: Grekland

en: Hungary
sv: Ungern

en: India
sv: Indien

en: Indonesia
sv: Indonesien

en: Ireland
sv: Irland

en: Italy
sv: Italien

en: Luxembourg
sv: Luxemburg

en: Mexico
sv: Mexiko

en: Netherlands
sv: Nederländerna

en: Norway
sv: Norge

en: Philippines
sv: Filippinerna

en: Romania
sv: Rumänien

en: Russia
sv: Ryssland

en: Saudi Arabia
sv: Saudiarabien

en: South Africa
sv: Sydafrika

en: Spain
sv: Spanien

en: Sweden
sv: Sverige

en: Switzerland
sv: Schweiz

en: United Arab Emirates
sv: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv: Storbritannien

en: United States
sv: Förenta Staterna

en: Limit
sv: Begränsning

en: Query
sv: Databasfråga

en: Hong Kong
sv: Hongkong

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Radius
sv: Radie

en: Sort By
sv: Sortera på
