Indeed Search (8.x-1.1) - en to te translation catalogue (52 entries)

en: Date
te: తేదీ

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Israel
te: ఇజ్రాయిల్

en: New Zealand
te: న్యూజీలాండ్

en: Brazil
te: బ్రెజిల్

en: Chile
te: చిలీ

en: Japan
te: జపాన్

en: Poland
te: పోలాండ్

en: Portugal
te: పోర్చుగల్

en: Singapore
te: సింగపూర్

en: Turkey
te: టర్కీ

en: Germany
te: జర్మనీ

en: Argentina
te: అర్జెంటీనా

en: Australia
te: ఆస్ట్రేలియా

en: Austria
te: ఆస్ట్రియా

en: Bahrain
te: బహరైన్

en: Belgium
te: బెల్జియం

en: Canada
te: కెనడా

en: China
te: చైనా

en: Colombia
te: కొలంబియా

en: Czech Republic
te: ఛెక్ గణతంత్రం

en: Denmark
te: డెన్మార్క్

en: Finland
te: ఫిన్లాండ్

en: France
te: ఫ్రాన్స్

en: Greece
te: గ్రీస్

en: Hungary
te: హంగరీ

en: India
te: భారతదేశం

en: Indonesia
te: ఇండోనేసియా

en: Ireland
te: ఐర్లాండ్

en: Italy
te: ఇటలీ

en: Kuwait
te: కువైట్

en: Malaysia
te: మలేషియా

en: Mexico
te: మెక్సికో

en: Netherlands
te: నెదర్లాండ్స్

en: Norway
te: నార్వే

en: Oman
te: ఒమన్

en: Pakistan
te: పాకిస్తాన్

en: Peru
te: పెరూ

en: Philippines
te: ఫిలిప్పీన్స్

en: Qatar
te: ఖతార్

en: Romania
te: రొమేనియా

en: Russia
te: రష్యా

en: Saudi Arabia
te: సౌదీ అరేబియా

en: South Africa
te: దక్షిణ ఆఫ్రికా

en: Spain
te: స్పెయిన్

en: Sweden
te: స్వీడన్

en: Switzerland
te: స్విట్జర్లాండ్

en: Taiwan
te: తైవాన్

en: United Arab Emirates
te: యునైటెడ్ అరబ్ ఎమిరేట్స్

en: United Kingdom
te: యునైటెడ్ కింగ్‌డమ్

en: United States
te: అమెరికా సంయుక్త రాష్ట్రాలు

en: Venezuela
te: వెనిజులా
