Indeed Search (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (52 entries)

en: Date
hi: तारीख

en: Location
hi: स्थान

en: Israel
hi: इस्राइल

en: New Zealand
hi: न्यूजीलैंड

en: Brazil
hi: ब्राज़ील

en: Chile
hi: चिली

en: Japan
hi: जापान

en: Poland
hi: पोलैंड

en: Portugal
hi: पुर्तगाल

en: Singapore
hi: सिंगापुर

en: Turkey
hi: तुर्की

en: Germany
hi: जर्मनी

en: Argentina
hi: स्र्पहला

en: Australia
hi: ऑस्ट्रेलिया

en: Austria
hi: ऑस्ट्रिया

en: Bahrain
hi: बहरीन

en: Belgium
hi: बेल्जियम

en: Canada
hi: कनाडा

en: Colombia
hi: कोलंबिया

en: Czech Republic
hi: चेक गणराज्य

en: Denmark
hi: डेनमार्क

en: Finland
hi: फिनलैंड

en: France
hi: फ्रांस

en: Greece
hi: यूनान

en: Hungary
hi: हंगरी

en: India
hi: भारत

en: Indonesia
hi: इंडोनीशिया

en: Ireland
hi: आयरलैंड

en: Italy
hi: इटली

en: Kuwait
hi: कुवैट

en: Malaysia
hi: मलेशिया

en: Mexico
hi: मेक्सिको

en: Netherlands
hi: नीदरलैंड्स

en: Norway
hi: नॉर्वे

en: Oman
hi: ओमान

en: Pakistan
hi: पाकिस्तान

en: Peru
hi: पेरू

en: Philippines
hi: फिलीपींस

en: Qatar
hi: कतर

en: Romania
hi: रोमानिया

en: Russia
hi: रूस

en: Saudi Arabia
hi: सऊदी अरब

en: South Africa
hi: दक्षिण अफ्रीका

en: Spain
hi: स्पेन

en: Sweden
hi: स्वीडन

en: Switzerland
hi: स्विट्जरलैंड

en: Taiwan
hi: ताइवान

en: United Arab Emirates
hi: संयुक्त अरब अमीरात

en: United Kingdom
hi: यूनाइटेड किंगडम

en: United States
hi: संयुक्त राज्य अमेरिका

en: Venezuela
hi: वेनेजुएला

en: Limit
hi: सीमा
