Indeed Search (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (52 entries)

en: Date
is: Dagsetning

en: All
is: Allt

en: Location
is: Staðsetning

en: Israel
is: Ísrael

en: New Zealand
is: Nýja Sjáland

en: Brazil
is: Brasilía

en: Chile
is: Chíle

en: Poland
is: Pólland

en: Portugal
is: Portúgal

en: Turkey
is: Tyrkland

en: Germany
is: Þýskaland

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Argentina
is: Argentína

en: Australia
is: Ástralía

en: Austria
is: Austurríki

en: Bahrain
is: Barein

en: Belgium
is: Belgía

en: Canada
is: Kanada

en: China
is: Kína

en: Colombia
is: Kólumbía

en: Czech Republic
is: Tékkland

en: Denmark
is: Danmörk

en: Finland
is: Finnland

en: France
is: Frakkland

en: Greece
is: Grikkland

en: Hungary
is: Ungverjaland

en: India
is: Indland

en: Indonesia
is: Indónesía

en: Ireland
is: Írland

en: Italy
is: Ítalía

en: Kuwait
is: Kúveit

en: Luxembourg
is: Lúxemborg

en: Malaysia
is: Malasía

en: Mexico
is: Mexíkó

en: Netherlands
is: Holland

en: Norway
is: Noregur

en: Oman
is: Óman

en: Peru
is: Perú

en: Philippines
is: Filippseyjar

en: Qatar
is: Katar

en: Romania
is: Rúmenía

en: Russia
is: Rússland

en: Saudi Arabia
is: Sádi Arabía

en: South Africa
is: Suður Afríka

en: Spain
is: Spánn

en: Sweden
is: Svíþjóð

en: Switzerland
is: Sviss

en: United Arab Emirates
is: Sameinuðu furstadæmin

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: Venezuela
is: Venesúela

en: Temporary
is: Tímabundið
