Indeed Search (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Date
oc: Data

en: Location
oc: Emplaçament

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Brazil
oc: Brasil

en: Japan
oc: Japon

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Turkey
oc: Turquia

en: Germany
oc: Alemanha

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Belgium
oc: Belgica

en: Canada
oc: Canadà

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: Greece
oc: Grècia

en: Hungary
oc: Ongria

en: India
oc: Índia

en: Ireland
oc: Irlanda

en: Italy
oc: Itàlia

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Mexico
oc: Mexic

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Norway
oc: Norvègia

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabis Units

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Query
oc: Requèsta

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Sort By
oc: Triar per
