IndieWeb (8.x-1.0-beta5) - en to ast translation catalogue (45 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Replies
ast: Rempuestes

en: yes
ast: Sí

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Enable
ast: Activar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Path
ast: Camín

en: Update interval
ast: Intervalu d'anovamientos

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: no
ast: non

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: Access denied
ast: Accesu torgáu

en: Page
ast: Páxina

en: Never
ast: Nunca

en: Published
ast: Espublizáu

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Items
ast: Elementos

en: Next update
ast: Cambéu siguiente

en: %time left
ast: Falten %time

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Send
ast: Unviar

en: Code
ast: Códigu

en: General
ast: Xeneral

en: Configuration
ast: Configuración

en: Other
ast: Otru

en: Sources
ast: Fontes

en: The directory %directory does not exist.
ast: La carpeta %directory nun esiste.
