IndieWeb (8.x-1.0-beta5) - en to gu translation catalogue (51 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: enabled
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Private
gu: ખાનગી

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Replies
gu: જવાબો

en: yes
gu: હા

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: GUID
gu: જીયુઆઇડી

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Access denied
gu: ઉપયોગ નકારવામા આવ્યો

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Next update
gu: આગામી સુધારો

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Send
gu: મોકલો

en: General
gu: સામાન્ય

en: Other
gu: અન્ય

en: Cache
gu: સંગ્રહ

en: Sources
gu: સ્ત્રોતો

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Reply
gu: જવાબ

en: Page not found
gu: પ્રુષ્ઠ મળ્યું નહિ

en: Data
gu: માહિતી

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ

en: Update items
gu: વસ્તુઓ સુધારો

en: Comment type
gu: ટિપ્પણીનો પ્રકાર
