IndieWeb (8.x-1.0-rc2) - en to jv translation catalogue (57 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: yes
jv: ya

en: disabled
jv: mati

en: Cancel
jv: Batal

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: Action
jv: Aksi

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: Node type
jv: Tipe node

en: Update interval
jv: Jangka wektu nganyari

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Active
jv: Aktif

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Page
jv: Kācā

en: Never
jv: Ora tahu

en: Published
jv: Dipacak

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Items
jv: Item

en: Next update
jv: Update selanjuté

en: %time left
jv: kurang sākā %left

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Send
jv: Kirim

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: General
jv: Umum

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Other
jv: Liyané

en: Sources
jv: Sumber

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Reply
jv: Balesan

en: Page not found
jv: Kācā ora ditemokaké

en: The directory %directory does not exist.
jv: Direktori %directory ora ana.

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Update items
jv: Nganyari tetembungan

en: Deleted @count posts.
jv: Mbusak @count kiriman.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
jv[0]: Sampéyan arep mbusak item iki?
jv[1]: Sampéyan arep mbusak item-item iki?

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Asc
jv: Urut Maju
