IndieWeb (8.x-1.0-rc3) - en to sv translation catalogue (124 entries)

en: Title
sv: Titel

en: enabled
sv: aktiverad

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Private
sv: Privat

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Replies
sv: Svar

en: yes
sv: ja

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Articles
sv: Artiklar

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Action
sv: Åtgärd

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Node type
sv: Typ av nod

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Update interval
sv: Uppdateringsintervall

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: no
sv: nej

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Page
sv: Sida

en: Url
sv: URL

en: Always
sv: Alltid

en: Never
sv: Aldrig

en: Feed title
sv: Titel på innehållsflöde

en: Published
sv: Publicerad

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Content field
sv: Fält för innehåll

en: Photos
sv: Foton

en: Items
sv: Poster

en: Next update
sv: Nästa uppdatering

en: %time left
sv: %time återstår

en: Authored by
sv: Författad av

en: Send
sv: Skicka

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: General
sv: Allmän

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: Class
sv: Klass

en: Channel
sv: Kanal

en: Handler
sv: Hanterare

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Property
sv: Attribut

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Feeds
sv: Innehållsflöden

en: Sources
sv: Källor

en: Feed items
sv: Objekt i innehållsflöde

en: Source
sv: Källa

en: Limit
sv: Begränsning

en: Date field
sv: Datumfält

en: Moderated
sv: Modererad

en: Expire
sv: Upphör

en: Info
sv: Information

en: on
sv: på

en: Changed
sv: Ändrad

en: Received
sv: Mottagen

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Client
sv: Klient

en: Apply
sv: Applicera

en: Channel name
sv: Kanalnamn

en: Language code
sv: Språkkod

en: Reply
sv: Besvara

en: Keys
sv: Nycklar

en: Page not found
sv: Sidan hittades inte

en: Channels
sv: Kanaler

en: The directory %directory does not exist.
sv: Katalogen %directory finns inte.

en: Sending
sv: Sändning

en: Offset
sv: Kompensera

en: Public key
sv: Offentlig nyckel

en: Target
sv: Mål

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Enable login support
sv: Aktivera stöd för inloggning

en: Private key
sv: Privat nyckel

en: User id
sv: ID för användare

en: Created by
sv: Skapad av

en: Experimental
sv: Experimentell

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Like
sv: Gilla

en: Update items
sv: Uppdatera poster

en: Posted on
sv: Inlagd den

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Delete items
sv: Radera objekt

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Deleted @count posts.
sv: Raderade @count inlägg.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Link field
sv: Länkfält

en: Comment type
sv: Typ av kommentar

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Scopes
sv: Omfattningar

en: Sign in
sv: Logga in

en: Master
sv: Huvud

en: Authorize
sv: Godkänna

en: Refresh token
sv: Uppdatera ersättningstecken

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
sv: Datum för inlägg för posten på flödet. Som en UNIX-tidsstämpel.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: There are no @label yet.
sv: Det finns ingen @label än.
