IndieWeb (8.x-1.0-rc4) - en to gl translation catalogue (91 entries)

en: Title
gl: Título

en: enabled
gl: activado

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Content
gl: Contido

en: Private
gl: Privado

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: yes
gl: si

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Enable
gl: Activar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Articles
gl: Artigos

en: Comments
gl: Comentarios

en: Action
gl: Acción

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Weight
gl: Peso

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Notes
gl: Notas

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: no
gl: non

en: Created
gl: Creado

en: Active
gl: Activo

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Page
gl: Páxina

en: Never
gl: Nunca

en: Published
gl: Publicado

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Last access
gl: Último acceso

en: Content field
gl: Campo de contido

en: Items
gl: Elementos

en: Next update
gl: Próxima actualización

en: %time left
gl: %time restante

en: Authored by
gl: Creado por

en: Send
gl: Enviar

en: Code
gl: Código

en: General
gl: Xeral

en: Configuration
gl: Configuración

en: Other
gl: Outro

en: Class
gl: Clase

en: Cache
gl: Caché

en: Property
gl: Propiedade

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: Sources
gl: Fontes

en: Source
gl: Orixe

en: Limit
gl: Límite

en: Date field
gl: Campo data

en: Moderated
gl: Moderado

en: Info
gl: Información

en: Changed
gl: Cambiado

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Reply
gl: Responder

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: Sending
gl: Enviando

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Public key
gl: Clave pública

en: Target
gl: Destino

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Private key
gl: Clave privada

en: Created by
gl: Creado por

en: Videos
gl: Vídeos

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Update items
gl: Actualizar elementos

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Deleted @count posts.
gl: @count entradas borradas.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
gl[0]: Seguro que quere borrar este elemento?
gl[1]: Seguro que quere borrar estes elementos?

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Comment type
gl: Tipo de comentario

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: There are no @label yet.
gl: Non hai @label aínda.
