IndieWeb (8.x-1.0-rc5) - en to oc translation catalogue (88 entries)

en: Title
oc: Títol

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Private
oc: Privat

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: yes
oc: òc

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Action
oc: Accion

en: Login
oc: Identificant

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Notes
oc: Nòtas

en: Update interval
oc: Frequéncia de las mesas a jorn

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Page
oc: Pagina

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Url
oc: URL

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Items
oc: Elements

en: Next update
oc: Mesa a jorn venenta

en: %time left
oc: Demòra %time

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Send
oc: Mandar

en: Code
oc: Còde

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Revoke
oc: Revocar

en: Property
oc: Proprietat

en: Sort by
oc: Triar per

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: Feeds
oc: Flux

en: Sources
oc: Fonts

en: Source
oc: Font

en: Date field
oc: Camp data

en: Bookmark
oc: Marcapagina

en: on
oc: activat

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Reply
oc: Respondre

en: Keys
oc: Clés

en: Page not found
oc: Pagina pas trobada

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: Offset
oc: Decalatge

en: Data
oc: Donadas

en: Public key
oc: Clau publica

en: Target
oc: Cibla

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Private key
oc: Clau privada

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Update items
oc: Metre a jorn los elements

en: Deleted @count posts.
oc: Se son suprimit @count entradas.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Hash
oc: Hachage

en: Master
oc: Maître
