IndieWeb (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (69 entries)

en: Title
is: Titill

en: enabled
is: virkt

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Replies
is: Svör

en: yes
is: já

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Articles
is: Greinar

en: Comments
is: Ummæli

en: Action
is: Aðgerð

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Node type
is: Efnistegund

en: Number of items
is: Fjöldi hluta

en: Update interval
is: Uppfærslutíðni

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: no
is: nei

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Page
is: Síða

en: Not found
is: Fannst ekki

en: Url
is: Vefslóð

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Published
is: Birt

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Photos
is: Myndir

en: Items
is: Hlutir

en: Next update
is: Næsta uppfærsla

en: %time left
is: %time eftir

en: Authored by
is: Höfundur

en: Send
is: Senda

en: Code
is: Kóði

en: General
is: Almennt

en: Cache
is: Flýtiminni

en: Expires
is: Fyrnist

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Sources
is: Uppsprettur

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Reply
is: Svara

en: Page not found
is: Síðan fannst ekki

en: The directory %directory does not exist.
is: Mappan %directory er ekki til.

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: With drush
is: Með drush

en: Error saving file: @message
is: Villa við að vista skrá: @message
