IndieWeb (8.x-1.1) - en to th translation catalogue (64 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Type
th: ประเภท

en: Replies
th: ตอบ

en: yes
th: ตกลง

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Update interval
th: ระยะเวลาระหว่างการปรับปรุง

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: no
th: ไม่

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Access denied
th: ปัญหา 'access denied'

en: Not found
th: ไม่พบ

en: Always
th: ตลอดเวลา

en: Never
th: ไม่เคย

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Items
th: จำนวน

en: Next update
th: ปรับปรุงถัดไป

en: %time left
th: เหลือ %time

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Send
th: ส่ง

en: Code
th: รหัส

en: General
th: ทั่วไป

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Other
th: อื่นๆ

en: Sources
th: แหล่ง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Limit
th: จำกัด

en: Info
th: ข้อมูล

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Reply
th: ตอบ

en: Page not found
th: ไม่พบหน้าที่เรียก

en: The directory %directory does not exist.
th: ไม่พบไดเรกทอรี %directory

en: Read
th: อ่าน

en: Data
th: ข้อมูล

en: Public key
th: กุญแจสาธารณะ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Private key
th: กุญแจส่วนตัว

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Update items
th: อัพเดทรายการ

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Comment type
th: ประเภทของการแสดงความคิดเห็น

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
