IndieWeb (8.x-1.10) - en to kn translation catalogue (80 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Replies
kn: ಮಾರುತ್ತರಗಳು

en: yes
kn: ಹೌದು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Update interval
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್‌ನ ನಡುವಿನ ಅಂತರ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Access denied
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ತಿರಸ್ಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Contacts
kn: ಸಂಪರ್ಕವಿಳಾಸಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Bookmarks
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕುಗಳು

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Revoke
kn: ರದ್ದುಮಾಡು

en: Nickname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Expire
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ

en: Bookmark
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕ್

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Received
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ

en: Gone
kn: ಇಲ್ಲವಾಗಿದೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Keys
kn: ಕೀಲಿಗಳು

en: Page not found
kn: ಪುಟವು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: The directory %directory does not exist.
kn: %directory ಡಿರೆಕ್ಟೊರಿ ಅಸ್ತಿತ್ವದಲ್ಲಿಲ್ಲ

en: Read
kn: ಓದು

en: Sending
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Revoked
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Videos
kn: ವೀಡಿಯೋಗಳು

en: No items found
kn: ಯಾವುದೇ ಅಂಶ ಪತ್ತೆಯಾಗಿಲ್ಲ

en: Receiving
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ
