IndieWeb (8.x-1.13) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Replies
is: Svar

en: disabled
is: óvirkjað

en: Cancel
is: Avlýs

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Edit
is: Broyt

en: Reset
is: Tómstilla

en: Weight
is: Vekt

en: Category
is: Bólkur

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Save
is: Goym

en: View
is: Vís

en: Path
is: Leið

en: Update interval
is: Dagføringarmillumbil

en: Timestamp
is: Tíðarmerki

en: Contact
is: Kontakt

en: Created
is: Stovnað

en: Active
is: Virkin

en: Access denied
is: Atgongd noktað

en: Page
is: Síða

en: Url
is: Leinki

en: Never
is: Ongantíð

en: Published
is: Útgivið

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Items
is: Liðir

en: Last update
is: Seinasta dagføring

en: Next update
is: Næsta dagføring

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Code
is: Kota

en: Other
is: Annað

en: Sources
is: Keldur

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Language code
is: Málkota

en: Reply
is: Svar

en: Page not found
is: Síða ikki funnin

en: The directory %directory does not exist.
is: Fíluskráin %directory finst ikki.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
is: Einindisfrámerki HTTP svarhøvd (Entity tag HTTP response header), nýtt til at góðkenna kova.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
is: Tá ið ein kelda seinast varð broytt, sum Unix tíðarmerki.

en: Delete contact
is: Strika kontakt

en: Update items
is: Dagfør liðir

en: Weight for @title
is: Vekt hjá @title
