IndieWeb (8.x-1.16) - en to fi translation catalogue (133 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Private
fi: Yksityinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Replies
fi: Vastaukset

en: yes
fi: kyllä

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Comments
fi: Kommentit

en: Action
fi: Toiminto

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Number of items
fi: Kohteiden määrä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Update interval
fi: Päivitysväli

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: Active
fi: Voimassa

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Page
fi: Sivu

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Url
fi: Osoite

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Contacts
fi: Yhteyshenkilöt

en: Feed title
fi: Syötteen otsikko

en: Published
fi: Julkaistu

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Content field
fi: Sisältökenttä

en: Items
fi: Aiheet

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Next update
fi: Seuraava päivitys

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Send
fi: Lähetä

en: Code
fi: Koodi

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Class
fi: Luokka

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Expose
fi: Näytä

en: Handler
fi: Käsittelijä

en: Found
fi: Löydetty

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Modified
fi: Muokattu

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Tokens
fi: Merkit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Sources
fi: Lähteet

en: Feed items
fi: Syötteen kohteet

en: Source
fi: Lähde

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Date field
fi: Päivämääräkenttä

en: Moderated
fi: Moderoitu

en: Bookmark
fi: Kirjanmerkki

en: Info
fi: Tieto

en: Scope
fi: Kohde

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Client
fi: Asiakas

en: Apply
fi: Käytä

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Reply
fi: Vastaa

en: Keys
fi: Avaimet

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: The directory %directory does not exist.
fi: Hakemistoa %directory ei ole olemassa.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
fi: Kohteen HTTP-otsakkeen entity tag. Tätä käytetään välimuistin tarkistamiseen.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
fi: Koska syötettä muokattiin viimeksi (UNIX-aikaleima).

en: Sending
fi: Lähettäminen

en: Publish to
fi: Julkaise kohteeseen

en: Delete contact
fi: Poista yhteystieto

en: Public key
fi: Julkinen avain

en: Target
fi: Kohde

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Private key
fi: Yksityinen avain

en: Created by
fi: Luonut

en: Videos
fi: Videot

en: Feed item
fi: Syöteartikkeli

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Generates an RSS feed from a view.
fi: Generoi RSS-syötteen näkymästä.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Like
fi: Tykkää

en: Update items
fi: Päivitä aiheet

en: Posted on
fi: Julkaistu

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Delete items
fi: Poista artikkeleita

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Link field
fi: Linkkikenttä

en: Comment type
fi: Kommentin tyyppi

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Master
fi: Isäntä

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
fi: Syötekohteen lähetysajankohta Unix aikaleimana.

en: The comment type
fi: Kommentin tyyppi

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
fi: Syötteiden päivitysväli. Cron-ajon asetusten on oltava kunnossa.

en: imminently
fi: välittömästi
