IndieWeb (8.x-1.17) - en to he translation catalogue (112 entries)

en: Title
he: כותרת

en: enabled
he: פעיל

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Private
he: פרטי

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Replies
he: תגובות

en: yes
he: סוגים

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Enable
he: הפעלה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Articles
he: מאמרים

en: Comments
he: תגובות

en: Action
he: פעולה

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Weight
he: משקל

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Node type
he: סוג תוכן

en: Number of items
he: מספר פריטים

en: Notes
he: הערות

en: Update interval
he: תדירות עדכון

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Contact
he: יצירת קשר

en: no
he: לא

en: Created
he: נוצר

en: Active
he: פעיל

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Page
he: דף

en: Not found
he: לא נמצא

en: Url
he: כתובת url

en: Never
he: אף פעם

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: Published
he: מפורסם

en: Vocabulary
he: מילון

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Content field
he: שדה תוכן

en: Items
he: פריטים

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Next update
he: העדכון הבא

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Bookmarks
he: מועדפים

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: General
he: כללי

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: Cache
he: מטמון

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Expose
he: חשוף

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Modified
he: השתנה

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Token
he: אסימון

en: Feeds
he: הזנות

en: Sources
he: מקורות

en: Feed items
he: פריטי הזנה

en: Source
he: מקור

en: Limit
he: גבול

en: Date field
he: שדה תאריך

en: Moderated
he: מונחה

en: Info
he: מידע

en: Changed
he: השתנה

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Client
he: לקוח

en: Apply
he: החל

en: Mark read
he: סימון כנקרא

en: Language code
he: קוד השפה

en: Reply
he: השב

en: Page not found
he: הדף לא נמצא

en: The directory %directory does not exist.
he: הספריה %directory לא קיימת.

en: Sending
he: שולח

en: Offset
he: היסט

en: Data
he: נתונים

en: Delete contact
he: מחיקת סיווג

en: Sort direction
he: כיוון מיון

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Custom URL
he: כתובת URL מותאמת אישית

en: Experimental
he: נסיוני

en: Generates an RSS feed from a view.
he: מייצר הזנת RSS מהיבט.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Update items
he: עדכון פריטים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Delete items
he: מחיקת פריטים

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Comment type
he: סוג תגובה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Sign in
he: כניסה

en: Master
he: מאסטר

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
he: משך הזמן בין עדכוני ההזנה. נדרש שבאתר יפעל cron יפעל באופן תקין.

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.
