IndieWeb (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (90 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Replies
ar: الردود

en: yes
ar: نعم

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Articles
ar: المقالات

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Update interval
ar: معدل التحديث

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: no
ar: لا

en: Created
ar: الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Page
ar: الصفحة

en: Not found
ar: غير موجود

en: Url
ar: المسار

en: Never
ar: أبدا

en: Feed title
ar: روابط التغذية

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Items
ar: أخبار

en: Next update
ar: التحديث القادم

en: %time left
ar: باقي %time

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: General
ar: عام

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Other
ar: آخر

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Found
ar: عثر عليه

en: Property
ar: الخاصية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Sources
ar: المصادر

en: Source
ar: المصدر

en: Limit
ar: حد

en: Info
ar: معلومات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Reply
ar: رد

en: Page not found
ar: الصفحة غير موجودة

en: The directory %directory does not exist.
ar: المجلد %directory غير موجود.

en: Sending
ar: الإرسال جار

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Data
ar: المعطيات

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Experimental
ar: تجريبي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Update items
ar: حدِّث الأخبار

en: Posted on
ar: مرسل في

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Deleted @count posts.
ar: تم حذف @count مشاركة.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: imminently
ar: قريبا

en: There are no @label yet.
ar: لا يوجد @label حتى الان.
