IndieWeb (8.x-1.21) - en to da translation catalogue (114 entries)

en: Title
da: Titel

en: enabled
da: aktiveret

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Private
da: Privat

en: Author
da: Forfatter

en: Replies
da: Svar

en: yes
da: ja

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Articles
da: Artikler

en: Comments
da: Kommentarer

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Node type
da: Indholdstype

en: Number of items
da: Antal elementer

en: Notes
da: Noter

en: Update interval
da: Opdateringsinterval

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Contact
da: Kontakt

en: no
da: nej

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Url
da: URL

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Contacts
da: Kontakter

en: Feed title
da: Feed-titel

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Content field
da: Indholdsfelt

en: Photos
da: Billeder

en: Items
da: Overskrifter

en: Last update
da: Seneste opdatering

en: Next update
da: Næste opdatering

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Code
da: Kode

en: General
da: Generelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Other
da: Anden

en: Class
da: Klasse

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Expose
da: Blotlæg

en: Handler
da: Håndtering

en: Expires
da: Udløber

en: Property
da: Egenskab

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Modified
da: Ændret

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Tokens
da: Symboler

en: Token
da: Symbol

en: Sources
da: Kilder

en: Feed items
da: Feed-elementer

en: Source
da: Kilde

en: Limit
da: Grænse

en: Date field
da: Datofelt

en: Moderated
da: Godkendt

en: Scope
da: Dækning

en: on
da: til

en: Changed
da: Ændret

en: Received
da: Modtaget

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Client
da: Klient

en: Mark read
da: Markér som læst

en: Language code
da: Sprogkode

en: Reply
da: Svar

en: Keys
da: Nøgler

en: Page not found
da: Side ikke fundet

en: Channels
da: Kanaler

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
da: Entity-tag HTTP respons-header, bruges til at validere cache.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
da: Hvornår feedet sidst blev ændret, som et UNIX timestamp.

en: Sending
da: Sender

en: Delete contact
da: Slet kontakt

en: Public key
da: Offentlig nøgle

en: Target
da: Mål

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Entity type
da: Entity-type

en: Enable login support
da: Aktivér understøttelse af login

en: Private key
da: Privat nøgle

en: Created by
da: Oprettet af

en: Videos
da: Videoer

en: Feed item
da: Feed-element

en: Custom URL
da: Brugerdefineret URL

en: Experimental
da: Eksperimentel

en: Generates an RSS feed from a view.
da: Opretter et RSS feed fra et view.

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Update items
da: Opdatér elementer

en: Posted on
da: Oprettet

en: Text format
da: Tekstformat

en: Image field
da: Billedfelt

en: Delete items
da: Slet elementer

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: Link field
da: Link-felt

en: Comment type
da: Kommentartype

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
da: Feed-elementets udgivelsestidspunkt, som et Unix timestamp.

en: The comment type
da: Kommentartypen

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
da: Hvor lang tid der skal gå mellem feed-opdateringer. Kræver at cron er indstillet korrekt.

en: imminently
da: overhængende

en: There are no @label yet.
da: Der er endnu ingen @label.
