IndieWeb (8.x-1.3) - en to be translation catalogue (79 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: enabled
be: уключана

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Content
be: Змесціва

en: Private
be: Прыватны

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: yes
be: так

en: disabled
be: адключана

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Enable
be: Уключыць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Articles
be: Артыкулы

en: Comments
be: Каментары

en: Action
be: Дзеянне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Weight
be: Вага

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: View
be: Праглядзець

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Notes
be: Заўвагі

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўлення

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Active
be: Актыўна

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Page
be: Старонка

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Always
be: Заўжды

en: Never
be: Ніколі

en: Published
be: Апублікавана

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Items
be: Элементы

en: Next update
be: Наступнае абнаўленне

en: %time left
be: засталося %time

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Send
be: Адаслаць

en: Code
be: Код

en: General
be: Агульны

en: Configuration
be: Налады

en: Other
be: Іншыя

en: Cache
be: Кэш

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Sources
be: Крыніцы

en: Source
be: Крыніца

en: Date field
be: поле Даты

en: Bookmark
be: Закладка

en: Info
be: Інфармацыя

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Apply
be: Ужыць

en: Language code
be: Код мовы

en: Reply
be: Адказ

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: Data
be: Дадзенныя

en: Public key
be: Публічны ключ

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Private key
be: Прыватны ключ

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Update items
be: Абнавіць элементы

en: Deleted @count posts.
be: Выдаліць @count запісаў.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
be[0]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты элемент?
be[1]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэтыя элементы?

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: There are no @label yet.
be: Яшчэ няма @label.
