IndieWeb (8.x-1.5) - en to mr translation catalogue (50 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Private
mr: खाजगी

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Replies
mr: प्रतिसाद

en: yes
mr: हो

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Articles
mr: लेख

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Access denied
mr: प्रवेश प्रतिबंधीत

en: Page
mr: पान

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Photos
mr: छायाचित्र

en: Authored by
mr: लेखक

en: Send
mr: पाठवा

en: General
mr: साधारण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Sources
mr: स्त्रोत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Reply
mr: प्रतिसाद

en: Page not found
mr: पान सापडले नाही

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
