IndieWeb (8.x-1.7) - en to bn translation catalogue (39 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Update interval
bn: আপডেটের মধ্যবর্তী সময়

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Access denied
bn: প্রবেশাধিকার সংরক্ষিত

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Next update
bn: পরবর্তী আপডেট

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Code
bn: কোড

en: General
bn: সাধারণ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Sources
bn: উৎস

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
