InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: Never
ca: Mai

en: Fields
ca: Camps

en: 1 year
ca: 1 any

en: Precision
ca: Precisió

en: Organization
ca: Organització

en: Machine name
ca: Nom-màquina
