InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Never
it: Mai

en: Fields
it: Campi

en: Precision
it: Precisione

en: Organization
it: Organizzazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Datetime
it: Data e ora
