InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: Never
mr: कधीही नाही

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: Precision
mr: अचूकपणा
