InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: 1 hour
oc: 1 ora

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Never
oc: Pas jamai

en: Fields
oc: Camps

en: 1 year
oc: 1 an

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Datetime
oc: Datatime
