InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Precision
am: ትክክልነት
