InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to bg translation catalogue (9 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Tags
bg: Таг

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Label
bg: Заглавие

en: Default
bg: По подразбиране

en: Never
bg: Никога
