InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
