InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to bo translation catalogue (15 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: 1 hour
bo: དུས་ཚོད་1

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: 1 year
bo: ལོ་ 1

en: Precision
bo: ཞིབ་ཚད

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང
