InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Never
cs: Nikdy

en: Fields
cs: Pole

en: 1 year
cs: 1 rok

en: Precision
cs: Přesnost

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Datetime
cs: Datum a čas
