InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Never
cy: Byth

en: Fields
cy: Meysydd

en: Precision
cy: Trachywiredd
