InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: 1 hour
da: 1 time

en: Never
da: Aldrig

en: Fields
da: Felter

en: 6 hours
da: 6 timer

en: Precision
da: Præcision

en: 12 hours
da: 12 timer

en: Organization
da: Organisation

en: 24 hours
da: 24 timer

en: Machine name
da: Internt navn

en: 7 days
da: 7 dage

en: 30 days
da: 30 dage

en: 14 days
da: 14 dage
