InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to el translation catalogue (15 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: Never
el: Ποτέ

en: Fields
el: Πεδία

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Datetime
el: Ημερομηνία και Ώρα
