InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to eo translation catalogue (12 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: ID
eo: Identigilo

en: Never
eo: Neniam

en: Fields
eo: Kampoj

en: Precision
eo: Precizo
