InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Status
es: Estado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Tags
es: Etiquetas

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: 1 hour
es: 1 hora

en: Never
es: Nunca

en: Fields
es: Campos

en: 1 year
es: 1 año

en: 6 hours
es: 6 horas

en: Precision
es: Precisión

en: 12 hours
es: 12 horas

en: Organization
es: Organización

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Datetime
es: Fecha y hora
