InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to et translation catalogue (14 entries)

en: Status
et: Olek

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Tags
et: Sildid

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Default
et: Vaikimisi

en: 1 hour
et: 1 tund

en: Never
et: Mitte kunagi

en: Fields
et: Väljad

en: 1 year
et: 1 aasta

en: Precision
et: Täpsus

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus
