InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to is translation catalogue (9 entries)

en: Status
is: Støða

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Tags
is: Frámerki

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Default
is: Standard

en: Never
is: Ongantíð

en: Machine name
is: Maskinnavn
